Değerli Üyemiz;

Patenti BEM-BİR-SEN’e ait olan ve kamu sendikacılığının en önemli kazanımlarından birisi olan Sosyal Denge Sözleşmesi için önümüzdeki hafta içinde görüşme talebimizi kurum yöneticileri ile paylaştık.

İBB Şube Başkanımız Metin Başaran, İstanbul İl Başkanımız/İtfaiye Şube Başkanımız Hasan Karakaş ve İETT Şube Başkanımız Yakup Gündoğdu’nun yaptığı toplantı sonrasında;

İBB İnsan Kaynakları Daire Başkanı Kurtuluş Bey ve BEM-BİR-SEN İstanbul İl Başkanımız Hasan Bey arasında telefon görüşmesi gerçekleştirilmiştir.

 

-İmza sürecinin uzamasının çalışanlarımız arasında ciddi bir huzursuzluk oluşturduğu,

-Üyemiz olsun olmasın her gün yüzlerce çalışanımızın sözleşmenin akibeti hakkında bilgi almak için aradığı,

-İnsan Kaynaklarından aldığımız bilgi doğrultusunda üyelerimizi bilgilendirdiğimizi,

-Sözleşmenin Haziran ayı bordrosuna yetiştirilerek; 1 Mayıs ve Kurban Bayramı ikramiyesi ile Nisan, Mayıs, Haziran SDS’nin hesaplara yatırılması gerektiği,

-SDS’nin imzalanmasında yaşanılacak gecikmenin, Kurban Bayram’ında personel üzerinde ciddi mağduriyetler oluşturacağını, bunun da telafisi güç hasarlar ve hayal kırıklıklarına neden olacağı,

-BEM-BİR-SEN Teşkilatlarının, SDS hakkında verilecek bilgi doğrultusunda aksiyon alacağı bildirilmiştir.

 

Daire Başkanımız Kurtuluş Bey, konu ile ilgili İBB Üst Yönetiminden alacağı bilgiyi Pazartesi günü mesai bitimine kadar İl Başkanımız Hasan Bey’e iletecektir. Bu çerçevede, oradan gelecek bilgi ve çıkacak sonuç doğrultusunda hareket tarzımızı [Basın Açıklaması dahil olmak üzere] belirleyeceğiz.

 

✅Şu anda pazarlık süreci devam etmektedir, bu sürecin her anı ve her adımı memurumuzun lehine sözleşmeyi geliştirmek, kazancını artırmak içindir. Kazandıran sendika BEM-BİR-SEN olarak, memurumuzun hayrına ve lehine daha yüksek standartlarda sözleşmelere imzamızı attık ve atmaya devam edeceğiz.

 

Ayrıca, Büyükşehir Şubemizdeki 3000 üyemizle konuyla ilgili anket gerçekleştirdik ve sonucunu sizlerle paylaştık. Şubemizin yapmış olduğu çalışmanın yanı sıra, İtfaiye Şubemiz 2000 üyesi ile istişarelerde bulundu, İETT Şubemiz temsilci Delege ve üyeleriyle istişareler gerçekleştirdi, buradan çıkan ortak kanaat, sorunun bayram öncesinde öncelikli çözülmesi oldu.

BEM-BİR-SEN olarak süreci tüm şeffaflığıyla sizlerle paylaşan sendikamızın konuyla ilgili bir açıklaması olmamasına karşın, diğer şubelerin düşüncelerini kasıtlı olarak dikkate almadan, tek başına Büyükşehir Şubemizin anket çalışmasını değerlendiren bir sendikanın asılsız, sözleşme sürecine zarar veren ve çalışanları mağdur eden açıklamaları talihsizce olmuştur!

Malum sendikanın, üyelerimizin ve İBB emekçisi bütün memurlarımızın ne düşündüğünü tespit ederek buna göre strateji belirlemek amacıyla gerçekleştirmiş olduğumuz, önemli ve örnek alınacak anket çalışmamız için teşekkür etmesi gerekirken, her zaman yaptıkları gibi yalanlarla karalamaya çalışmalarına bir kez daha şahit olduk…

BEM-BİR-SEN olarak memurumuzun haklarını, kazançlarını ne kadar yükseltebiliriz çabasındayken, kazanımlarımız için omuz omuza vererek, zor süreçlerde memurumuz için birlikte hareket etmek yerine malum sendikanın, doğru olmayan bilgilerle sendikamızı zayıflatmaya çalışması anlaşılacak gibi değildir!?

Yetkili olduğu İBB ye bağlı kurumda 5 yıldır 1 TL dahi artı kazanımı olmayan malum sendikayı, memurumuzun kazanımlarını sekteye uğratabilecek talihsiz açıklamalardan kaçınıp, sürece katkı sunmaya davet ediyoruz…

2011 de imzaladığımız ilk Sosyal Denge Sözleşmesinden bugüne kadar nasıl ki memurlarımızın haklarını geliştirerek kazanımlarını artırdıysak, bu süreçten de kazanımlarımızı artırarak çıkacağız.

BEM-BİR-SEN İBB ŞUBE